MUZEUM TATRZAŃSKIE DOŁĄCZYŁO DO MOUNTAIN PARTNERSHIP

Jest nam bardzo miło poinformować, że Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem dołączyło do Mountain Partnership – oficjalnego partnerstwa górskiego ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

To międzynarodowy sojusz, którego celem jest dążenie do zrównoważonego rozwoju terenów górskich. Wykorzystując różnorodność wiedzy oraz doświadczeń członków i ekspertów Mountain Partnership zachęca do podejmowania konkretnych działań, które przeciwdziałają zagrożeniom, wpływają na poprawę jakości życia i wspierają ochronę środowiska na terenach górskich w różnych regionach na świecie.

Muzeum Tatrzańskie regularnie uczestniczy w Międzynarodowym Dniu Gór, który jest wydarzeniem organizowanym przez Mountain Partnership i przypada 11 grudnia.

Poprzez organizację wydarzeń w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Gór oraz współpracę muzeów partnerskich w ramach International Mountain Museums Alliance przybliżane są różne aspekty działań na terenach górskich, zwłaszcza w kontekście dziedzictwa kulturowego.

Bardzo cieszymy się z dołączenia do Mountain Partnership, liczymy na owocną współpracę i wkrótce poinformujemy o najbliższych działaniach.

Więcej szczegółów: