Muzeum Tatrzańskie na 28. Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju

Jeżeli będziecie w ten weekend na Dolnym Śląsku, to serdecznie zapraszamy na największy górski festiwal w kraju – Festiwal im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Nasze Muzeum bierze w nim udział już od 2017 roku.

Muzeum Tatrzańskie, po raz kolejny będzie reprezentował Wojciech Szatkowski, który opowie o przenikaniu się górskich światów: pracy kustosza Muzeum Tatrzańskiego i jej połączeniu z pracą przewodnicką w górach, z historią narciarstwa i taternictwa. Wojtek zaprezentuje też najciekawsze publikacje Muzeum, przedstawi kilka historii związanych ze „skarbnicą Tatr”  i opowie o tym co robimy – naszych obiektach, wystawach, działalność naukowej i edukacyjnej. Zaprezentuje też swoją najnowszą książkę „Narciarstwo Wolności”, wydawnictwa Stapis, opisującą projekt z roku 2018, kiedy to na stulecie niepodległości Polski, zjechał na nartach skiturowych ze 100 szczytów polskich gór. Będzie to opowieść o pasji narciarskiej bez granic, o pięknych szczytach polskich gór, od Bieszczadów po Karkonosze i ludziach, których spotkał na szlaku. Muzeum Tatrzańskie było patronem tego projektu.

Będzie też niespodzianka… Serdecznie zapraszamy do Lądka Zdroju!

8 września (piątek) 20:15 – Narciarstwo wolności. Na nartach ze 100 polskich szczytów – Wojciech Szatkowski, autor skiturowego projektu i książki “Narciarstwo wolności”

9 września (sobota) 10:00 – Wojciech Szatkowski podpisuje swoje książki

Więcej informacji na stronie -> Festiwal Górski w Lądku-Zdroju | The Rocks and Roll Festival (festiwalgorski.pl)