Muzeum Tatrzańskie na Pikniku Olimpijskim w Kościelisku

W sobotę 13 lipca zapraszamy do udziału w Pikniku Olimpijskim, który odbędzie się na stadionie biathlonowym w Kościelisku.

Z pobliskiego Kościeliska pochodzi ponad 50 wybitnych sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich! Najstarszy z nich, Józef Gąsienica–Sobczak 9 lipca obchodził 90 urodziny. Jubilat – narciarz, czterokrotny olimpijczyk, trzykrotny medalista mistrzostw świata i czterokrotny olimpijczyk, będzie bohaterem sobotniego Pikniku Olimpijskiego. Więcej o tej wyjątkowej postaci możecie przeczytać w tekście Wojciecha Szatkowskiego pt. „Janosik” z karabinem 7.62 mm… >>

Na pikniku o rodzinnym charakterze pojawi się również nas zespół, prowadzący warsztaty, na których m.in. zaprojektujecie odznaki lub medale dla olimpijczyka w formie kartki pocztowej. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych – małych i dużych! Podczas warsztatów odbędzie się również pokaz drewnianych nart (modele dla dzieci i modele wyczynowe).

W ramach pikniku zaplanowane zostały również.: zawody sportowe, aktywności edukacyjno-sportowe, spotkania z wybitnymi sportowcami, występy zespołów muzycznych i kabaretowych.

PROGRAM:
12:00-14:00 – zawody – biathlonowy Nordic Walking
Sztafeta „Trzech Serc” / międzypokoleniowa sztafeta rodzinna
12:00-16:00 – strefa sportowa
warsztaty edukacyjne i ekologiczne
młodzieżowa orkiestra dęta z Rostarzewa
występy dziecięcych zespołów regionalnych
spotkania z olimpijczykami
14:30 – tort i życzenia dla jubilata Józefa Gąsienicy-Sobczaka, czterokrotnego olimpijczyka z Kościeliska!
15:00 – konkurs ciast olimpijskich
15:30 – Kabaret Truteń
16:30 – koncert Sebastiana Karpiela-Bułecki z kapelą
17:30 – koncert André Bachledy
18:00 – Balon widokowy

10:00 Wydarzenie towarzyszące: Biathlon dla każdego

Zakopiański Biały Miś! Nagrody i niespodzianki.

KIEDY: 13 lipca 2024, w godzinach 12:00 – 19:00

GDZIE: Stadion biathlonowy w Kirach/Kościelisko