MUZEUM TATRZAŃSKIE NA X EUROPEJSKICH TARGACH PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Muzeum Tatrzańskie na X Europejskich Targach Produktów Regionalnych
13 sierpnia 2019 (wtorek), Górna Rówień Krupowa

Czym są Europejskie Targi Produktów Regionalnych?

Czy można sobie wyobrazić Tatry i Podhale bez góralskiej kultury i tak charakterystycznych dla gór produktów regionalnych? Oczywiście, że nie i każdy region to ludzie go zamieszkujący, krajobraz i produkty charakterystyczne dla tego terenu. Już od lat w całej Europie obserwujemy tendencję do powrotu do źródeł i promowania tego, co u siebie mamy najlepsze.  Coraz bardziej modne stają się produkty wytwarzane według starodawnych receptur i zasad. Do łask wracają tradycyjne i zdrowe potrawy i produkty spożywcze z danego terenu. Ale nie tylko – konsumenci szukają również jako pamiątek nie wszechobecnej tandety, a rzeczy autentycznych, wykonywanych przez lokalnych twórców i producentów. Stąd i powstał pomysł, aby poprzez nasze targi promować to, co w naszym regionie, w Polsce i w Europie jest najlepsze.