MUZEUM TATRZAŃSKIE OTWORZYŁO PIERWSZĄ WYREMONTOWANĄ FILIĘ

Już od  3 czerwca 2020, czynna jest dla zwiedzających filia Muzeum Tatrzańskiego – Chałupa Gąsieniców Sobczaków. Jest pierwszą,  którą Muzeum Tatrzańskie otwiera po przeprowadzonych pracach remontowo-budowalnych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dzięki dokonanej renowacji udało się, między innymi, wymienić mszenie budynku, pokryć dach nowym gontem, doprowadzić ogrzewanie w postaci geotermii, urządzić recepcję oraz zainstalować oświetlenie budynku. Wszystkie prace zostały wykonane tak, aby zwiedzanie było możliwe także dla osób niepełnosprawnych (dostosowano wejścia, toalety).

Zdjęcie ganku Muzeum na RojachZdjęcie wejścia do Muzeum na Rojach

Odrestaurowany budynek przyjmie pierwszych gości już w najbliższą środę. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby znów przyodziać legendarne ochraniacze muzealne i przespacerować się po białej i czarnej izbie.

Chałupa Gąsieniców Sobczaków będzie czynna od środy do soboty w godz. 10-18 oraz w niedzielę w godz. 9 – 15.

Po przerwie ekspozycja powróciła do Muzeum. Teraz czekamy na Państwa!

Muzeum Tatrzańskie. Chałupa Gąsieniców Sobczaków, filia Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

Regulamin zwiedzania:

1. Zaplanuj swoją wizytę!

Dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu zwiedzania przed wizytą w Muzeum sprawdź godziny otwarcia filii oraz zastosuj się do zapisów niniejszego regulaminu.

1. Ograniczona ilość zwiedzających

Osoby wpuszczane są na ekspozycję pojedynczo. O możliwości wejścia kolejnej osoby na wystawę informuje personel Muzeum. Możliwe jest zwiedzanie w grupie składającej się maksymalnie z 3 osób (rodzina, wspólnie zamieszkujący, itp.).

1. Bądź cierpliwy, poczekaj

Ilość osób przebywających w na terenie Muzeum jest ograniczona. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać na wejście na ekspozycję, bądź do kolejnej sali.

1. Zachowaj odstęp 2 m

Zachowaj odstęp minimum 2 m od innych zwiedzających oraz od pracowników Muzeum.

1. Zakryj usta i nos

Wejście do Muzeum i zwiedzanie sal ekspozycyjnych możliwe jest tylko w czystych maseczkach zakrywających usta i nos (należy mieć własne maseczki). Dzieci do lat 4 są zwolnione z tego obowiązku.

1. Zadbaj o higienę rąk przed wejściem do Muzeum

Przed wejściem do Muzeum zdezynfekuj ręce płynem znajdującym się przy wejściu.

1. Płatności

Płatność możliwa jest tylko gotówką – prosimy, w miarę możliwości, o przygotowanie wyliczonej kwoty.

1. Zwiedzaj bezdotykowo

Poruszając się po Muzeum nie dotykaj eksponatów, wyłączników świateł, ścian, itp.

1. Dbajmy o bezpieczeństwo własne, innych zwiedzających i pracowników Muzeum

Jeżeli wykazujesz objawy chorobowe, masz gorączkę, kaszel, źle się czujesz bądź masz inne dolegliwości, zrezygnuj z przebywania w miejscach publicznych. Pracownicy Muzeum są zobowiązani dbać o bezpieczeństwo wszystkich zwiedzających nasze Muzeum. Stosuj się do wskazówek, zaleceń i komunikatów personelu Muzeum.

1. Odwiedź nas wirtualnie

Po wizycie w Muzeum, nie zapomnij odwiedzić naszej strony internetowej www.muzeumtatrzanskie.pl. Znajdź nas na Facebooku i Instagramie. To szansa na poszerzenie wiedzy, obejrzenie ciekawych materiałów multimedialnych.

Więcej informacji o Muzeum tutaj.

Przypominamy, że Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, którym objętych jest sześć drewnianych zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego.

Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, Rzeczpospolita Polska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozjowu Regionalnego