Muzeum Tatrzańskie solidarne z Ukrainą.

Władze Muzeum podjęły decyzję, że wstęp do naszych filii dla osób przybywających z Ukrainy będzie wynosił symboliczną złotówkę.

Pracownice działu edukacji przygotowały program warsztatów plastycznych dla dzieci uchodźców . Jest on realizowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Zakopanem.

Muzeum ofiarowało do punktu zbiórki zorganizowanego przez Urząd Miasta Zakopane ubrania i materiały piśmiennicze.

Zaangażowaliśmy się w wolontariat, jesteśmy tam gdzie potrzebne są ręce do pracy.

Zebraliśmy środki finansowe, z których zakupiliśmy gry i przedmioty potrzebne do zorganizowania czasu wolnego dzieciom przebywającym w ośrodkach na terenie Zakopanego, które koordynuje Katarzyna Dudzik, animatorka zabaw dla dzieci.

Zbiórka trwa nadal. Pieniądze zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszych w danej chwili rzeczy.