MUZEUM TATRZAŃSKIE ZAPRASZA NA NOC MUZEÓW – 15 MAJA (SOBOTA) 2021

Wszystkie filie Muzeum Tatrzańskiego, w których zaplanowane są wydarzenia w ramach Nocy Muzeów czynne będą w sobotę, 15 maja w godz. 18.00 – 24.00, natomiast Dwór w Łopusznej w godz. 10.00 – 16.00, Muzeum Powstania Chochołowskiego w zagrodzie Bafiów w Chochołowie 10.00 – 14.00.
W niedzielę, 16 maja 2021 czynne będą jedynie: Dwór w Łopusznej, w godz. 10.00 -16.00 oraz Muzeum Powstania Chochołowskiego w zagrodzie Bafiów w Chochołowie, w godz. 10.00 – 14.00. Pozostałe muzea będą zamknięte.

Godz. 18.00 – 24.00

INDYWIDUALNE ZWIEDZANIE WYSTAW stałych i czasowych w filiach Muzeum Tatrzańskiego:

– Galeria Sztuki w willi Oksza (wystawa  czasowa KOLEKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W MUZEUM TATRZAŃSKIM)

– Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (wystawa czasowa TAJEMNICE TATRZAŃSKICH WYPRAW DOKTORA CHAŁUBIŃSKIEGO)

– Galeria Władysława Hasiora

– Chałupa Gąsieniców Sobczaków

– Zagroda Sołtysów w Jurgowie

– wystawa plenerowa TEATR MIMICZNY WITKACEGO. FOTOGRAFIE Z KOLEKCJI MUZEUM TATRZAŃSKIEGO IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO  ZAKOPANEM, ul. Krupówki dolne przy Cukierni Samanta

Godz. 19.00 transmisja on-line

DZIEDZICTWO SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO – spotkanie ze Stanisławem Cukrem I Michałem Szostakiem, którzy przedstawią dzieje tej szkoły z perspektywy rzeźbiarza, nauczyciela i  dyrektora. Spotkanie on-line z willi Oksza na platformie YouTube i Facebooku Muzeum Tatrzańskiego poprowadzi Zofia Radwańska.

Godz.: 20.00, 21.00, 22.00 Willa Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18 – ogród

ŚWIAT DO GÓRY NOGAMI – poszukiwania nietoperzy w ogrodzie willi Koliba. W trakcie zajęć uczestnicy przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń będą mogli usłyszeć, a może nawet zobaczyć nietoperze wokół naszego muzeum. W pobliskim potoku będą również prowadzone odłowy nietoperzy za pomocą specjalnych sieci.

Liczba osób biorących w wydarzeniu ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się pod adresem: przyroda@muzeumtatrzanskie.pl

Godz.: 21.00, 22.00, 23.00 Willa Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18

KURATORSKIE OPROWADZANIE po ekspozycjach stałych wilii Koliba – oprowadzający dr hab. Zbigniew Moździerz.

Liczba osób biorących w wydarzeniu jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się pod adresem: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Godz. 20:00 on-line

POKAZ 4-MINUTOWEJ ANIMACJI FILMOWEJ „MUSH ON” KINEX STUDIOS, HOLLYWOOD, 1928  w ramach współpracy z Narodowym Muzeum Górskim w Turynie.

Film transmitowany będzie on-line na platformie YouTube i Facebooku Muzeum Tatrzańskiego.

Godz. 20:05 Galeria Władysława Hasiora, Zakopane, ul. Jagiellońska 18b

OTWARCIE GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA

Wernisaż poplenerowy Akademii Sztuki w Szczecinie.

godz. 20.45 KURATORSKIE OPROWADZANIE po Galerii – oprowadzająca Julita Dembowska

Zapraszamy na otwarcie Galerii Władysława Hasiora oraz wystawy IV pleneru studentów szczecińskiej Akademii Sztuki p.t. „Skala dziwności”.

Po 1,5 rocznej przerwie ponownie otwieramy (się na) Hasiora. Zaprezentujemy Państwu odświeżoną ekspozycję z zakonserwowanymi pracami, a także wystawę przygotowaną przez studentów Akademii Sztuki w Szczecinie podczas tygodniowego pleneru p.t. Skala dziwności. Już po raz czwarty młodzi adepci sztuki pracowali z kontekstem i zasobem Galerii i sztuki Władysława Hasiora.

Zapraszamy do sprowokowania swojej wyobraźni i doświadczenia „Skali dziwności”.

Prowadzący plener: Kamil Kuskowski i Dariusz Fodczuk

Koordynacja Julita Dembowska

Wydarzenia z Galerii Władysława Hasiora będą również transmitowane on-line na platformie YouTube i Facebooku Muzeum Tatrzańskiego.

Liczba osób biorących udział w wydarzeniu jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się pod adresem: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Godz. 23.00 Galeria Kobierców Wschodnich na Kozińcu, Zakopane Droga na Koziniec 8 – ogród

PIĘKNE W TATRACH – KOBIETY W NAJWYŻSZYCH GÓRACH POLSKI – wykład Wojciecha Szatkowskiego w ogrodzie Galerii na Kozińcu

Godz. 20.00 oraz 22.00 Zagroda Sołtysów w Jurgowie, Jurgów 215

OPROWADZANIE po wyremontowanej zagrodzie Sołtysów w Jurgowie.

Liczba osób biorących w wydarzeniu ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się pod adresem: splucinska@muzeumtatrzanskie.pl

Godz. 18.00 – 24.00 willa Koliba, Zakopane, ul. Kościeliska 18

Prze-BOOK-uj – WYMIANA KSIĄŻEK W WILLI KOLIBA. Masz książki, których nie potrzebujesz, a chcesz, by do Twojej biblioteczki trafiły nowe pozycje? Zapraszamy na wymianę książek z Muzeum Tatrzańskim!

Zasady: w trakcie wymiany możesz wziąć tyle książek, ile przyniosłeś (maksymalnie 5); pamiętaj, by książki były czyste i niezniszczone; wymiana nie obejmuje podręczników szkolnych

Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz zwiedzanie otwartych filii w ramach Nocy Muzeów są bezpłatne w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego.

Zwiedzanie odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego COVID19 w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Liczba uczestników ograniczona – na większość wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Serdecznie zapraszamy!