Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spacery tematyczne “wokół willi Oksza”

Spacer śladami Rafała Malczewskiego i jego „Pępka świata”

4, 18 sierpnia (czwartek) godz. 17.00 czas trwania ok. 2,5 godziny

Spotkanie rozpocznie się w Galerii Sztuki w willi Oksza od zwiedzania wystawy stałej gdzie znajdują się dzieła  Rafała Malczewskiego. Przybliżymy jego życiorys oraz życie kulturalne Zakopanego dwudziestolecia międzywojennego widziane jego oczami. Następnie uczestnicy odwiedzą punkty związane z życiem artysty, miejsca, które odwiedzał i opisywał. Cały spacer będzie okraszony m.in. cytatami z książki „Pępek świata. Wspomnienia z Zakopanego”, pokazywane będą również zdjęcia archiwalne ukazujące odwiedzane miejsca w czasach, kiedy po Zakopanem przechadzał się Rafał Malczewski.

liczba miejsc ograniczona, zapisy – rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl , w cenie biletu wstępu do Galerii.

Spacer śladami Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego)

11, 25 sierpnia (czwartek), godz. 17.00 czas trwania ok. 2,5 godziny

Uczestnicy zwiedzą Galerię Sztuki w willi Oksza. To drugi obiekt zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza. Obejrzymy wystawę stałą  ze szczególnym uwzględnieniem dzieł i przypomnieniem sylwetki artysty. Poznamy  życie kulturalne Zakopanego dwudziestolecia międzywojennego. Następnie uczestnicy odwiedzą miejsca związane z życiem artysty zajrzymy do miejsc, które odwiedzał. Cały spacer będzie okraszony cytatami z listów Witkiewicza i innych tekstów. Odwiedzane miejsca porównamy ze stanem ze zdjęć archiwalnych z czasów, w których żył artysta.

liczba miejsc ograniczona, zapisy – rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl  w cenie biletu wstępu do Galerii.