NAGRODA HISTORYCZNA „KLIO” 2021 DLA KSIĄŻKI WOJCIECHA SZATKOWSKIEGO „JÓZEF OPPENHEIM – PRZYJACIEL TATR I LUDZI”

Miło nam poinformować, że książka naszego kolegi, pracownika Muzeum Tatrzańskiego Wojciecha Szatkowskiego o Józefie Oppenheimie została wyróżniona Nagrodą Klio na Warszawskich Targach Książki Historycznej 2021.

25 listopada 2021 autor odebrał nagrodę Klio oraz pamiątkowy dyplom dla Muzeum Tatrzańskiego podczas uroczystej gali otwarcia XXIX Targów Książki Historycznej w Warszawie na Zamku Królewskim.

Książka została wyróżniona w kategorii autorskiej przez jury w składzie:

• przewodniczący prof. dr hab. Tomasz Szarota,
  • prof. Halina Mańkowska,
  • prof. Jacek Banaszkiewicz,
  • prof. Maciej Janowski,
  • prof. dr hab. Jan Kieniewicz
  • red. Marian Turski,
  • red. Tomasz Łubieński
  •  red. Tomasz Urzykowski.

Jury wybrało i nagrodziło książkę Wojciecha Szatkowskiego „Józef Oppenheim – przyjaciel Tatr i ludzi” (Muzeum Tatrzańskie, Wydawnictwo LTW Maria i Marek Jastrzębscy) spośród 220 rozpatrywanych książek historycznych.

Nagroda Klio jest jedną z najważniejszych nagród dla książek historycznych i zostaje nadawana za wybitny wkład w popularyzację historii. To już druga nagroda Klio dla Wojciecha Szatkowskiego, który w roku 2012 otrzymał nagrodę Klio za książkę „Goralenvolk. Historia zdrady”, której patronem było również Muzeum Tatrzańskie.

Bardzo się cieszymy z tej prestiżowej nagrody i dziękujemy bardzo szanownemu jury za docenienie książki o Józefie Oppenheimie.
Wojtku, serdecznie gratulujemy!