Co nowego w muzeum?

NIE TYLKO WITKIEWICZOWIE

NIE TYLKO WITKIEWICZOWIE

Bardzo miło nam poinformować, że w ostatnim czasie ukazała się pod patronatem Muzeum Tatrzańskiego książka Elżbiety Witkiewicz-Schiele „Nie tylko Witkiewiczowie”. Zachęcamy do lektury!

Książka Elżbiety Witkiewicz-Schiele jest kolejnym – po publikacjach Marii (Mary) Witkiewiczówny – wkładem rodziny Witkiewiczów do poznania biografii jej sławnych przedstawicieli. Przyczyniła się do pogłębienia wiedzy na temat związków rodziny Witkiewiczów z rodzinami Prószyńskich, Becków, Rabowskich i Schielów na przestrzeni 200 lat od Syberii, poprzez Litwę, Warszawę aż po osiedlenie w Zakopanem. Liczne materiały archiwalne z rodzinnych zbiorów, które wykorzystane zostały w książce, nie były nigdy publikowane, podobnie jak cytowane listy, czy dokumenty. Elżbieta Witkiewicz-Schiele jest wnuczką Jana Witkiewicza-Koszczyca, który był kuzynem Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) i bratankiem twórcy stylu zakopiańskiego. Z zawodu był architektem i uważany jest powszechnie za jednego z najwybitniejszych twórców okresu międzywojennego. Książka jest kolejnym cennym efektem obchodów Roku Witkiewiczów, który obchodzony był w 2015 roku. Bardzo atrakcyjny prezent pod choinkę.

Publikację można nabyć w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego oraz w filiach Muzeum Tatrzańskiego – w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi „Koliba” przy ul. Kościeliskiej oraz w Galerii Sztuki w willi „Oksza” przy ul. Zamoyskiego.

Elżbieta Witkiewicz-Schiele: Nie tylko Witkiewiczowie. Dwa wieki z rodzinami Prószyńskich, Becków, Rabowskich i Schielów od Syberii po Zakopane. Wyd. TMT i MT, Zakopane 2016, stron 474, papier kredowy, full colour, twarda okładka.

Wpisz szukane wyrażenie