Co nowego w muzeum?

„Niedźwiedź to nie miś” Wykład profesora Zbigniewa Jakubca

„Niedźwiedź to nie miś” Wykład profesora Zbigniewa Jakubca

Zapraszamy na opowieść profesora Zbigniewa Jakubca, wybitnego znawcy niedźwiedzi pt. Niedźwiedź to nie miś! Spotkanie poprowadzi kurator wystawy „Misie w zarysie” >> Marcin Warchałowski. Widzimy się w Galerii Sztuki w wilii Oksza, ul. Zamoyskiego 25, filii Muzeum Tatrzańskiego we wtorek 28 lutego o godzinie 17:00.

W trakcie spotkania w willi Oksza będzie można zadać pytania dotyczące niedźwiedzi ich znawcom, ludziom, którzy przed niejednym niedźwiedziem uciekali i wiele wiedzą o tych tajemniczych ssakach. Profesor Jakubiec postara się przekonać, że niedźwiedź to nie miś, a niezwykle fascynujący zwierz. Natomiast Krzysztof Konieczny przytoczy kilka wspomnień dotyczących badań tych ssaków w Tatrach.

Spotkanie jest skierowane zarówno do młodzieży jak i osób dorosłych.

Profesor Zbigniew Jakubiec – docent i pracownik naukowy w Instytucie Ochrony Przyrody PAN, członek Komitetu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Zoologicznego. Od 1982 jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół niedźwiedzi. Habilitację uzyskał w 2003 na podstawie rozprawy zatytułowanej Niedźwiedź brunatny Ursus arctos L. w polskiej części Karpat.

Krzysztof Konieczny – na co dzień związany z Fundacją Przyrodniczą „pro Natura”. Z zawodu biolog. Zajmuje się badaniem ptaków i czynną ochroną przyrody. Jest autorem i współautorem wielu projektów z zakresu ochrony gatunków i siedlisk. Zżera go ciekawość przyrody. Człowiek ze wsi. Zarządza społecznymi rezerwatami przyrody i Centrum Przyrodniczym im. Przemysława Czajkowskiego w Dolinie Łachy.

Wpisz szukane wyrażenie