OBCHODY 126. ROCZNICY URODZIN JERZEGO LGOCKIEGO, PIERWSZEGO KOMENDANTA STRAŻACKIEGO RUCHU OPORU “SKAŁA”.

Obchody 126. Rocznicy urodzin Jerzego Lgockiego, pierwszego Komendanta Strażackiego Ruchu Oporu “Skała”.

Organizatorem uroczystości jest Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Nowym Targu. Honorowy Patronat objął m.in. Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Po Mszy Św. w Kościele w Łopusznej odbędzie się posadzenie dębu pamięci poświęconego Jerzemu Lgockiemu oraz złożenie zniczy i wiązanek na symbolicznym grobie.