Co nowego w muzeum?

OD TATR DO MORZA: JÓZEF GAŁĄZKA W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA

OD TATR DO MORZA: JÓZEF GAŁĄZKA W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA

OD TATR DO MORZA: JÓZEF GAŁĄZKA W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA

 

Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)

ul. Jagiellońska 18b
2 sierpnia 2019 (piątek)
10:00-18:00

 

Zapraszamy 2 sierpnia (piątek) do Galerii Władysława Hasiora. W godzinach 10:00-18:00 przed budynkiem filii Muzeum Tatrzańskiego Józef Gałązka będzie realizował swój autorski projekt “Widok”. W tym czasie artysta będzie tworzył rzeźby, które jednocześnie będą kronikarskim zapisem przebiegu podróży. Artysta tego lata przemierza Polskę z zaprojektowanym i wykonanym przez siebie powozem – mobilną pracownią, realizując i prezentując w nim swoje rzeźby.

Józef Gałązka latem 2019 przemierza Polskę z zaprojektowanym i wykonanym przez siebie powozem – mobilną pracownią, realizując i prezentując w nim swoje rzeźby. Widok to powóz łączący funkcje mobilnej pracowni rzeźbiarskiej oraz punktu prezentacji sztuki.

Pomysł podróży i pracy wynika z poszukiwań artysty miejsca do pracy po zakończeniu Akademii Sztuk Pięknych, jest też pytaniem o to czym jest współcześnie zawód rzeźbiarza i czy jest on jeszcze potrzebny. Gałązka podczas podróży chciałby skonfrontować wizję zawodu rzeźbiarza / artysty z opiniami osób odwiedzających pracownię, dlatego trasa „Od Tatr do morza” zakłada podróż z przystankami w miejscach ważnych dla polskiej tożsamości, wakacyjnych kurortach, małych wioskach, galeriach handlowych i miejscach pięknych od strony przyrody i naturalnego pejzażu. W czasie trasy artysta będzie tworzył prace, które zarazem będą komentarzem lub kronikarskim zapisem przebiegu podróży.

Wpisz szukane wyrażenie