„Opowieść o drewnie. Wokół Szkoły Przemysłu Drzewnego” – spotkanie z Marcinem Rząsą

Serdecznie zapraszamy 20 grudnia 2021 (poniedziałek) o godz. 18.00 do Willi Oksza (sala Szkoły Przemysłu Drzewnego) na niezwykłe spotkanie z zakopiańskim rzeźbiarzem Marcinem Rząsą. Swą artystyczną drogę związał z drewnem, jak jego ojciec Antoni również rzeźbiarz. Obaj artyści to absolwenci Szkoły Plastycznej w Zakopanem, zwyczajowo zwanej Kenarem. Nasze spotkanie zdominuje opowieść o drewnie – jakie jest i jak wpływa na pracę rzeźbiarza. Będziemy również rozmawiać o dziedzictwie Szkoły Przemysłu Drzewnego w artystycznej rodzinie jaką jest rodzina Rząsów. Spotkanie poprowadzi Zofia Radwańska z Działu Sztuki w otoczeniu pięknych rzeźb z czasów, gdy uczniowie, nauczyciele odnosili sukcesy na w Międzynarodowej Wystawie Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłu Nowoczesnego w Paryżu.

UWAGA!!!

Z powodów pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona. W spotkaniu mogą wziąć udział tylko osoby wcześniej na: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl

Spotkanie będzie nagrane, następnie umieszczenie na naszym kanale YT.

Marcin Rząsa – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od czasu ukończenia studiów swoje prace pokazywał na wielu wystawach w kraju i za granicą. Od 1986 roku prowadzi Galerię Antoniego Rząsy w Zakopanem. Autor aranżacji ekspozycji stałej w Galerii Sztuki w willi Oksza.

wnętrza wystawy w Willi Oksza,rzeźby i płaskorzeźby drewniane