Ostatni tydzień wystawy czasowej „Gerson w Tatrach” 26 IX – 3 X 2021

Jeszcze tylko do 3 października mogą Państwo zobaczyć tatrzańskie pejzaże Wojciecha Gersona w willi Oksza! Na ostatni tydzień ekspozycji przygotowaliśmy szereg ciekawych wydarzeń.

PONIEDZIAŁEK, 27 września
„Spotkanie z pejzażami Wojciecha Gersona”
Julia Łukasiak, malarka i konserwatorka dzieł sztuki, opowie o sekretach związanych z kopiowaniem tatrzańskich obrazów olejnych Wojciecha Gersona. Jak wyglądał warsztat artysty? Czy do malowania Gerson używał wyłącznie pędzli? Jak długo trwa wykonanie kopii? Czy każdy może kopiować obrazy? Na te i inne pytanie poznacie Państwo odpowiedź w trakcie wykładu online. Link do wydarzenia podamy wkrótce.
godz. 18.00, platforma Zoom

CZWARTEK, 30 września
„Co się kryje w obrazie”
O malarstwie Wojciecha Gersona dyskutować będą historyk sztuki z etnologiem. Czym różni się ich perspektywa w odbiorze tej sztuki? Co specyficznego w niej dostrzegają?
Spotkanie połączone będzie z pokazem specjalnym eksponatów etnograficznych, które Wojciech Gerson podarował do kolekcji Muzeum Tatrzańskiego.
Obowiązują zapisy: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl

SOBOTA, 2 października
„O siedemnastej z Gersonem w Okszy”
Zapraszamy na ostatnią odsłonę tak lubianego przez naszych gości cyklu!
W każdą sobotę – zawsze o 17.00 – oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem w cenie biletu!
Pracownik Muzeum Tatrzańskiego Mateusz Kułakowski opowie o sztuce Gersona, kulturze góralskiej i topografii Tatr.

SOBOTA, 2 października
„Przewodnicy i Gerson”
Wojciech Szatkowski, kustosz Muzeum Tatrzańskiego, opowie o tatrzańskich przewodnikach w kontekście życia i twórczości Wojciecha Gersona. Zapraszamy na godzinę 18.00.
Obowiązują zapisy: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl

A także PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ:

„Przedpołudnie z Gersonem”
Na pierwszych 10 osób, które odwiedzą prezentowaną w willi Oksza wystawę “Gerson w Tatrach”, czeka pocztówka z pejzażem artysty!

Karta zadań dla dzieci
Wizyta w Galerii Sztuki może być znakomitą zabawą! Przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych zwiedzających karty zadań, które poprowadzą naszych najmłodszych gości szlakiem twórczości znakomitego malarza.

Konkurs fotograficzny „Tu był Gerson – tatrzańskimi śladami artysty”
Zadanie polega na tym, by odnaleźć lokalizacje uwiecznione przez Wojciecha Gersona i je sfotografować. Mogą być to również miejsca ukazujące podobne zjawisko przyrodnicze, a także inspiracje konkretnym obiektem z wystawy czasowej.
Publikujcie swoje zdjęcia:
– w komentarzach pod poświęconym konkursowi postem na naszym Facebooku,
– na Instagramie (z hashtagami: #GersonwTatrach #muzeumtatrzańskie)
– lub też prześlijcie je do nas mailem na: zradwanska@muzeumtatrzanskie.pl
Na najlepszych czekają muzealne upominki! Zdjęcia zaprezentowane zostanę w formie wystawy wirtualnej.
Uwaga: do zdjęcia dołączcie klauzulę o zgodzie na umieszczenie zdjęć w wirtualnej galerii na naszej stronie i na Facebooku.