Otwartcie wystawy „Portret kobiety skutecznej”

W środę 14 czerwca 2023 r.  przed salą konferencyjną im. Jacka Kuronia w budynku Sejmu uroczyście otwarto wystawę „Portret kobiety skutecznej” zorganizowaną w ramach obchodów roku Jadwigi Zamoyskiej.

Ekspozycja obejmuje dwanaście plansz, na których z wykorzystaniem bogatego materiału dotyczącego życia bohaterki zgromadzonego w Bibliotece Kórnickiej PAN, podjęto próbę opowiedzenia jej niezwykłych  przeżyć i ukazania wartości, którymi się kierowała.

Wystawa pokazuje portret kobiety świadomej i śmiało realizującej postawione sobie cele, która choć żyła na przełomie XIX i XX w. z powodzeniem może służyć jako inspiracja dla nas współczesnych. Na otwarciu ekspozycji gościli wicestarosta powiatu tatrzańskiego Władysław Filar, kapela „Budorze” z zakopiańskiego Zespołu Szkół Budowlanych.

Muzeum Tatrzańskie reprezentował wicedyrektor Andrzej Skupień.