WERNISAŻ PLENERU MULTIDYSCYPLINARNEGO – PRZESTRZEŃ DLA SZTUKI NAJNOWSZEJ – MUZEUM TATRZAŃSKIE 2018

15 września, sobota, godz. 15:09
gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

Już 12 września, w środę, rozpocznie się plener multidyscyplinarny, którego organizatorem jest grupa artystyczna M37A oraz Muzeum Tatrzańskie, partnerem wydarzenia jest Dworzec. Efekty pracy twórców zostaną zaprezentowane podczas wernisażu, który odbędzie się 15 września o godz. 15:09 przed gmachem głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Tematem pleneru PRZESTRZEŃ DLA SZTUKI NAJNOWSZEJ – MT 2018 jest tytułowa przestrzeń dla sztuki najnowszej w Zakopanem.

Wydarzenie jest kontynuacją corocznych plenerów grupy M37A, zainicjowanych przez Ewę Marię Romaniak, podejmujących problematykę przestrzeni (2016 – PRZESTRZEŃ OSIEDLA – WROCŁAWSKA 66, 2017 – PRZESTRZEŃ ULICY – MAZOWIECKA KRK) oraz nawiązaniem do warsztatów architektonicznych – Przestrzeń dla sztuki współczesnej – Muzeum Tatrzańskie 2018.

Celem pleneru oraz wernisażu poplenerowego jest wywołanie dyskusji szerokiego grona twórców z różnych dziedzin o tytułowej przestrzeni dla najnowszej sztuki. Plener daje możliwość swobodnej wypowiedzi artystycznej, inspirowanej lokalizacją związaną z Muzeum Tatrzańskim i Zakopanem. Celem działań twórczych jest zbadanie zagadnień związanych z przestrzenią, sposobami jej percepcji, jej polisensorycznym odbiorem. Niezwykle ważna dla koncepcji pleneru, jest także interakcja przedstawicieli różnych środowisk twórców ze sobą nawzajem i z odbiorcami sztuki. Forma i sposób wypowiedzi uzależniony jest od indywidualnego podejścia artystów do tematu, ma jednak uwzględniać sposób prezentacji podczas wernisażu, który ma się odbyć w przestrzeni wokół gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Krupówek.

W plenerze biorą udział twórcy multidyscyplinarni (malarze, rzeźbiarze, architekci, projektanci form przemysłowych, psycholodzy, scenografowie, graficy, pisarze, muzycy, dziennikarze, inżynierowie, historycy etc.)

www.m37a.art