PODSUMOWANIE: DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W MUZEUM TATRZAŃSKIM

W ubiegły weekend w całej Polsce obchodziliśmy Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Także Muzeum Tatrzańskie włączyło się w obchody.

11 maja po raz pierwszy po remoncie zostało udostępnione dla zwiedzających Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje. Była to jedyna okazja, żeby zobaczyć wnętrze muzealne chałupy Gąsieniców Sobczaków jeszcze przed aranżacją wystawy.

W Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje odbył się:

– piknik rodzinny z dawnymi zabawkami

– Muzeum bez eksponatów – opowieść dra hab. Zbigniewa Moździerza o budownictwie ludowym i o góralskich chałupach letniskowych

Wieczorem, w gmachu głównym, miała miejsce pierwsza prezentacja portalu poświęconego zbiorom Muzeum Tatrzańskiego w ramach projektu „Cyfrowe przetworzenie i udostępnienie zbiorów 2D w Muzeum Tatrzańskim” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Odbył się także pokaz slajdów zdigitalizowanych zdjęć Józefa Oppenheima wraz z komentarzem Wojciecha Szatkowskiego.

Fot. Emilia Pomiankiewicz-Wagner