PODWIECZOREK W MUZEUM „ZAPOMNIANE SZCZYTY – ZAPOMNIANE DOLINY”

W sobotę zapraszamy na podwieczorek w Muzeum „Zapomniane szczyty – zapomniane doliny”

13 lipca 2019 (sobota), godz. 18:00

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza

(filia Muzeum Tatrzańskiego)

ul. Zamoyskiego 25

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Podwieczorki w Muzeum Tatrzańskim” będące wspomnieniem z wędrówek górskich po Tatrach, Gorcach, Bieszczadach Zachodnich i Beskidzie Niskim. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski.

Do zobaczenia w Muzeum!

Istotnym elementem pasji do gór jest różnorodność górskich światów. Nie można tylko zawęzić tego świata do jednych gór. Dobrze jest trzymać się skalistych Tatr, wchodzić na ich wysokie szczyty i przełęcze, przy tym chłonąć potęgę tych najwyższych w Polsce gór. Ale nie można na nich poprzestać. Turystyka górska to przecież forma poszukiwania. Czego? Czegoś niezwykle ulotnego – dla niektórych nowych gór i nowych przyjaźni. Poczucia wolności, wynikającej z ogromnej swobody w poruszaniu się w  górskim terenie. Mamy głębokie przeświadczenie, że to poszukiwanie górskiego Eldorado jest najważniejszym elementem górskiej przygody. Jestem też pewien, że warto w takim działaniu odejść od standardów, znanych szlaków i poszukać tego, co mniej znane i nieco zapomniane. Zwłaszcza w lecie, gdy nasze góry są wyjątkowo zatłoczone. Takie właśnie szczyty i doliny są głównym wątkiem naszego sobotniego spotkania. W tych poszukiwaniach zapraszamy Państwa na mniej lub bardziej zapomniane ścieżki Tatr, Bieszczadów Zachodnich, Beskidu Niskiego i Gorców. Odwiedzimy popularną wśród XIX-wiecznych turystów dolinkę z altanką – Dolinę Za Bramką. Podobną, reglową Dolinkę Ku Dziurze w Tatrach, a zieloną Doliną Lepietnicy wejdziemy na Turbacz (1310 m) – gazdę Gorców. Potem przeniesiemy się na cmentarz wojskowy na szczycie Rotunda (771 m) w Beskidzie Niskim, odwiedzimy najwyższą w tym rejonie Lackową (997 m) i magiczną Dolinę Bielicznej. Na deser Balnica i Nowy Łupków na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów Zachodnich. Inny świat, bardzo dzikich dolin, gdzie dominującym odczuciem jest potężna, górska przyroda. Tatry, Bieszczady, Beskid Niski i Gorce? Tak, wielość górskich światów powoduje brak nudy w górskiej działalności. A wszystko okraszone dobrą energią i humorem, serdecznie zapraszamy!