Pogoda i klimat – badania i perspektywy spotkanie z Pawłem Parzuchowskim 3 lutego

Zapraszamy na spotkanie Pogoda i klimat – badania i perspektywy, które odbędzie się w sobotę, 3 lutego o godzinie 18:00, w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10).

Kierownikiem stacji meteorologicznej w Zakopanem, opowie o szczegółach pracy obserwatorów pogody na terenach górskich. W jaki sposób prowadzone są pomiary podstawowych parametrów pogodowych w Tatrach? Jak przestawiają się wyniki badań synoptycznych i klimatologicznych prowadzonych przez Instytut w Zakopanem i Obserwatorium na Kasprowym Wierchu? Kim był Józef Fedorowicz i jakie relacje łączyły go ze światem kultury i sztuki zakopiańskiej? Na te i wiele innych pytań usłyszymy odpowiedź podczas spotkania z Pawłem Parzuchowskim z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Zakopanem.

Nie zabraknie pięknych fotografii i ciekawych opowieści, serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu: Ochrona ekosystemu na terenach górskich w obliczu zmian klimatycznych.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego