Pokaz prac Małgorzaty Mirgi-Tas na Domu Handlowym Granit

Po wernisażu wystawy UrbaMistyka, o godzinie 20:00 Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na pokaz prac Małgorzaty Mirgi-Tas na Domu Handlowym Granit, ul. Kościuszki 3.

Na wieloformatowych tkaninach artystka zaprezentowała trzy wyjątkowe kobiety związane z zakopiańską sztuką i rzemiosłem: architektkę Annę Górską, która zaprojektowała m.in. tatrzańskie schroniska w Dolinie Pięciu Stawów oraz w Dolinie Chochołowskiej, a także Dom Handlowy Granit; Marię Bujakową artystkę specjalizującą się w tkaninie artystycznej, dyrektor Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej oraz Barbarę Gawdzik Brzozowską malarkę, projektantkę, autorkę polichromii w dawnym Hotelu Orbis przy ul. Kościuszki (obecnie sklep Reserved) oraz dawnym Domu Turysty przy ul. Zaruskiego (obecnie Hotel Aries).

Zdjęcie z montażu tkanin Małgorzaty Mirgi-Tas na Domu Handlowym Granit.