Posiedzenie IMMA w Muzeum Tatrzańskim

Zmiany w Międzynarodowym  Stowarzyszeniu Muzeów Górskich

Po raz pierwszy, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się posiedzenie IMMA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzeów Górskich. Członkiem założycielem tego stowarzyszenia jest między innymi Muzeum Tatrzańskie.

Organizacja działa od 2015 roku i zrzesza takie instytucje jak: Museo Nazionale della Montagna z Turynu, Musée Alpin z Chamonix, Servei General d’Informació de Muntanya z Sabadell, Whyte Museum of the Canadian Rockies z Banff .

Posiedzenie odbyło się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. – Stowarzyszenie spotyka się co roku w innym muzeum górskim w Europie. Dzisiaj będziemy poruszać różne tematy, a także wybierzemy nową prezes lub prezesa stowarzyszenia. – powiedziała Anna Wende Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego , która przez minione 7 lat pełnia funkcję prezeski IMMA.

Niektórzy członkowie organizacji  brali udział w obradach online.

Nowym szefem stowarzyszenia został Carles Capellas pochodzący z Katalonii przedstawiciel  Servei General d’Informació de Muntanya, która ma swoją siedzibę w Sabadell.