Co nowego w muzeum?

Pożegnanie z Yeti

Pożegnanie z Yeti

W niedzielę, 3 marca, już po raz ostatni, mieliśmy okazję posłuchać niezwykłych historii o tajemniczych zwierzętach zamieszkujących nasze góry.

Podczas finisażu wystawy ”Tatrzańskie Yeti”, jej kurator dr Marcin Warchałowski, oprowadzając po ekspozycji, opowiadał jak legendy o tajemniczych stworach przeplatają się z rzeczywistością i ile w tych historiach jest prawdy. Na zakończonej wystawie obejrzeć można było m.in.: kieł narwala, szkielet żubra, cios mamuta, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz posłuchać odgłosów wydawanych przez nietoperze.

Miłośników przyrody, którym nie udało się obejrzeć wystawy, zapraszamy na ekspozycję stałą, której część również poświęcona jest tatrzańskiej przyrodzie, choć już w znacznie bardziej tradycyjnym wydaniu.

Tymczasem do sali wystaw czasowych w gmachu głównym przy Krupówkach, zaprosimy ponownie już wiosną. Teraz będą tu trwały przygotowania do zupełnie innej wystawy, a mianowicie „Tryumf w czasie”, która odbywać się będzie w ramach wydarzenia pod nazwą „Lekcje z kolekcji – ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego”.

Wpisz szukane wyrażenie