PROMOCJA KSIĄŻKI “SZTUKA SKALNEGO PODHALA”

PROMOCJA KSIĄŻKI JOANNY HUEBNER-WOJCIECHOWSKIEJ

“SZTUKA SKALNEGO PODHALA”

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

27.06.2019 (czwartek), godz. 18:00

Zapraszamy do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego na promocję książki Joanny Huebner-Wojciechowskiej pt. “Sztuka Skalnego Podhala” Wydawnictwa Arkady. W spotkaniu udział wezmą autorka Joanna Huebner-Wojciechowska oraz redaktorka książki Hanna Faryna-Paszkiewicz. Autorka prezentuje bogactwo stylu obejmującego nie tylko budowę domów czy kościołów, ale też ich wnętrza i wyposażenie: meble, sprzęty gospodarcze, ubiory, wyroby z ceramiki, instrumenty muzyczne i pamiątki. Elementy kultury górali odnajdujemy także w twórczości kompozytorów i pisarzy. Zdefiniowany w latach 90. XIX wieku zakopiański styl opierał się na elementach kultury góralskiej, w szerszym pojęciu obejmuje wszystkie przejawy przenikania ludowej sztuki Podhala do kultury narodowej.