Przyrodniczy wieczór filmowy. „Nadzieja umiera ostatnia” (2021)

Zapraszamy na przyrodniczy wieczór filmowy w kinie Miejsce (ul. Orkana 2, Zakopane, w budynku kina Sokół). Spotykamy się 15.11 o godzinie 18.30.

Zobaczymy obraz „Nadzieja umiera ostatnia” w reżyserii Jonathana L. Ramsey`a, | “Hope Dies Last” 2021. Dokument ten w sposób bardzo emocjonalny pokazuje ludzi zaangażowanych w walkę z globalnym ociepleniem. Naukowców i społeczników, czasami bardzo młodych.

Przed seansem zostanie wyświetlony film promujący wystawę Działu Przyrodniczego Muzeum Tatrzańskiego „Nim słowiki i skowronki stracą głos i umilkną…”, którą prezentujemy w willi Koliba. Porozmawiamy też o zagadnieniach związanych z wystawą.

W seansie będą uczestniczyć goście specjalni: twórcy wystawy oraz filmu.

Dyskusję poprowadzi dr Marcin Warchałowski, Muzeum Tatrzańskie.

Wstęp wolny!

Z przyczyn pandemicznych ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność przybycia.

Współorganizatorzy: Towarzystwo Gimnastyczne Sokół „Gniazdo w Zakopanem” oraz Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego.