Relacja z Konferencji „CZYTANE, PISANE, OGLĄDANE. TATRY W LITERATURZE”

W dniach 22 – 25 listopada w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, odbywała się konferencja naukowa „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”.

Przez trzy dni willa Opolanka gościła w swoich progach kilkudziesięciu prelegentów i prelegentki z Polski i zza granicy oraz licznie przybyłych gości. Konferencja ukazała aktualny stan wiedzy o literaturze tatrzańskiej oraz nowe perspektywy badawcze. Była okazją do wymiany doświadczeń, wiadomości, jak i podzielenia się osobistymi wspomnieniami i refleksjami.

Panelom dyskusyjnym towarzyszyły wydarzenia: wieczór poświęcony pamięci prof. Jacka Kolbuszewskiego, słuchowisko „Na Giewont się patrzy”, a także czytanie współczesnej poezji w Schronisku na Hali Ornak.