(Re)wernisaż wystawy o Tytusie Chałubińskim. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Tatrzańskie ma zaszczyt zaprosić Państwa na (re)wernisaż wystawy o Tytusie Chałubińskim mieszczącej się w willi Koliba.

W najbliższy wtorek (9 luty 2021) planujemy przeprowadzić dwa oprowadzanie kuratorskie z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Osoby zainteresowane oprowadzaniem proszone są o wcześniejszą rejestrację pod adresem mwarchalowski@muzeumtatrzanskie.pl

Ponieważ pragniemy w sposób specjalny uczcić ponowną możliwość udostępniania naszej wystawy, przez pierwszy tydzień od ponownego wernisażu odwiedzający będą mieli unikatową możliwość obejrzenie rękopisów doktora Tytusa Chałubińskiego. Dokumenty te znajduje się w zbiorach naszego archiwum naukowego i z racji ich wymagań konserwatorskich są niesłychanie rzadko pokazywane.

Na wystawie można też oglądać uznawaną do niedawna za zaginioną, szafę na kolekcję mchów. Na uwagę zasługuje też barometr używany przez Chałubińskiego w czasie pobytów w Zakopanem oraz bogato zdobiona ciupaga.

W czasie wystawy można też zobaczyć wybrane okazy geologiczne oraz botaniczne z kolekcji przyrodniczej Muzeum Tatrzańskiego.

Oprowadzanie odbędzie się w dwóch turach w godzinach:

16.00-17.00
17.00-18.00

Wystawę można zwiedzać do końca lutego.

Marcin Warchałowski