Rewers muzealnego ubioru, 12 lipca

12 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z artystą wizualnym Pawłem Bownikiem „Rewers muzealnego ubioru”, które odbędzie się w Galerii Władysława Hasiora, ul Jagiellońska 18 b.

Artysta od kilku lat realizuje projekt “Rewers” w ramach którego fotografuje bezcenne stroje, zgromadzone w muzealnych zbiorach. Są to jednak nietypowe fotografie, bo instytucjonalne artefakty widoczne na nich zostały wywrócone na lewą stronę. Ten prosty gest uruchamia lawinę znaczeń i prowokuje pytanie oraz nowe skojarzenia.

Na naszym spotkaniu, które odbywa się w ramach wydarzeń towarzyszących projektowi “Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego”, twórca opowie o swojej pracy, a także zaprezentuje jej efekty.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Zapraszamy również na kolejne lipcowe wydarzenia, które odbędą się w ramach cyklu „Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego”:

15 lipca (poniedziałek)

Zagroda Sołtysów w Jurgowie, Jurgów 215

Warsztaty edukacyjne „Wzory spiskie haftem krzyżykowym”

Koszt: 20 zł/os., (10 zł dla mieszkańców powiatu tatrzańskiego, gmin: Szaflary, Nowy Targ, Czarny Dunajec)

15 lipca (poniedziałek)

Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze, Zagóra 86

Warsztaty edukacyjne „Kwiaty z bibuły”

17 lipca (środa)

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Tryumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”, poprowadzi Anna Kozak