Rewitalizacja zespołu dworskiego w Łopusznej

Z radością informujemy, że dzięki przyznanej przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dotacji w wysokości 160 000 zł oraz dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 144 090 zł w naszej filii w Łopusznej rozpoczął się remont dachu dworu.

Projekt „Rewitalizacja zespołu dworskiego w Łopusznej (XVIII – XIX w.) – kontynuacja prac konserwatorskich i robót budowlanych” realizowany jest w ramach programu Ochrona zabytków.

Z powodu remontu tymczasowo nie udostępniamy do zwiedzania wnętrza dworu, jednak po jego zakończeniu będą mogli Państwo powrócić do tych klimatycznych i jakże urokliwych pomieszczeń.

A już teraz pragniemy zaprosić do odwiedzenia znajdującej się na terenie filii chałupy Klamerusów, składającej się z kilku pomieszczeń: sieni, kuchni zwanej izbecką, „dużej izby” oraz pomieszczeń gospodarczych.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Małgorzata Gaj