„Rok dra Tytusa Chałubińskiego” organizowany w ramach programu  „Kultura – Interwencje” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Rok dra Tytusa Chałubińskiego” organizowany w ramach programu „Kultura – Interwencje” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Coraz bliżej półmetek wakacji, najwyższy więc czas, aby Muzeum Tatrzańskie poinformowało o swoich planach na sierpień 2020 roku. Plan wydarzeń jest różnorodny i praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.  Oto wydarzenia związane  z obchodami „Roku dra Tytusa Chałubińskiego” organizowanymi w ramach programu „Kultura – Interwencje” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1. Najważniejszy punkt obchodów to wystawa czasowa, której wernisaż zaplanowano w Muzeum Stylu Zakopiańskiego willa Koliba, ul. Kościeliska 18, 16 sierpnia początek godzina 14.00

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy czasowej o patronie Muzeum Tatrzańskiego „Tajemnice tatrzańskich wypraw doktora Chałubińskiego”, które odbędzie się w Tatrzańskie Musealia 16 sierpnia 2020 (niedziela) w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba.

Program otwarcia:

godz. 14 – spotkanie w ogrodzie i wspólne aranżowanie „Ogrodu Zmysłów”, który powstanie w formie florystycznych nasadzeń

godz. 16 – prezentacja wystawy czasowej wraz z oprowadzaniem kuratorskim

Wystawa jest głównym elementem projektu „Rok Tytusa Chałubińskiego” i opowiada o pasjach tego wybitnego lekarza i wspaniałego społecznika. Projekt pt. „Rok Tytusa Chałubińskiego” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Siedzący dr Tytus Chałubiński oparty na lasce

2. Wspólne wyjście na tatrzańskie szlaki.

Wycieczka – 15 sierpnia – niezwykła wyprawa na Halę Gąsienicową. Jej uczestnikom towarzyszyć będzie: Wojciech Szatkowski kustosz Muzeum Tatrzańskiego oraz aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, którzy zaprezentują interpretacje wybranych tekstów autorstwa Tytusa Chałubińskiego.  Następnie wycieczka rusza dalej już na tatrzańskie szlaki aż do miejsca docelowego: schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej, gdzie odbędzie się artystyczny i turystyczny finał wyprawy.

Początek wspólnej wyprawy w przeszłość: 15 sierpnia godzina 10:00

Start: oczko wodne przy zakopiańskich Krupówkach