Co nowego w muzeum?

Rozpoczął się remont willi Palace

Rozpoczął się remont willi Palace

13 kwietnia 2022 roku Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przekazało teren nieruchomości przy ul. Chałubińskiego 7 Generalnemu Wykonawcy – Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Gut-Wierchowy Spółka z o.o. z siedzibą w Poroninie, doświadczonemu w prowadzeniu remontów konserwatorskich. Rozpoczynamy bardzo długo wyczekiwany i niezmiernie potrzebny remont konserwatorski budynku Palace.

Wszystkie osoby zatrudnione przy realizacji projektu pn. „Utworzenie Muzeum Palace” to doświadczeni fachowcy posiadający wieloletni dorobek zawodowy w pracy przy obiektach zabytkowych.

Realizacja projektu pn. „Utworzenie Muzeum Palace” jest dla nas szczególnie ważna. Palace to nie tylko zabytkowy budynek, to nasza historia. To historia bólu, łez i krwi tysięcy Polaków, którzy życie swoje oddali za wolności i niepodległość naszego kraju. Pamiętamy.

Projekt pn. Utworzenie Muzeum Palace jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.
Zakup budynku Palace możliwy był dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jedna czwarta budynku Palace została przekazana Muzeum Tatrzańskiemu w formie darowizny przez Gminę Miasto Zakopane Zakopane.

Wpisz szukane wyrażenie