ROZPOCZĘLIŚMY WIELOETAPOWY REMONT W DWORZE W ŁOPUSZNEJ

Zmieniamy się na lepsze z myślą o Was, tym razem mamy dobre wiadomości, jeśli chodzi o zespół dworski w Łopusznej. W ramach prac konserwatorskich i budowlanych udało się wyremontować dachy w czterech z dziewięciu obiektów wchodzących w skład naszej filii. Jeszcze w tym roku są szanse, że uda się zdążyć z remontem dachu na piątym obiekcie. Tym samy zakończono pierwszą część prac konserwatorskich i robót budowlanych w obiektach Dworu w Łopusznej w zadaniu pn. „Łopuszna, zespół dworski (XVIII – XIX): prace konserwatorskie i roboty budowlane – rewitalizacja.

Co ważne – mimo prac budowlanych Dwór w Łopusznej jest udostępniony dla zwiedzających bez zmian – od środy do niedzieli w godzinach od 10.00 do 16.00. Prace rewitalizacyjne są możliwe dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków oraz środków Województwa Małopolskiego.

Wykonawcą prac jest Tatrzańska Firma Budowlana Junior.

Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Województwa Małopolskiego