Widzimy się u Rząsów – Rząsa, Hasior, Brzozowski i inni, Zakopiańskie Środowisko Artystyczne lat 60′ i 70′ + UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem

Już w najbliższą sobotę 16 września łączymy siły z Galerią Antoniego Rząsy. W ramach cyklu „Widzimy się u Rząsów” oraz z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na spacer śladami zakopiańskich artystów.

Zaczynamy o godzinie 13:30 w Galerii Władysława Hasiora na wystawie UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem, następnie przejdziemy na drugą część wystawy do Galerii Sztuki w willi Oksza. Naszą wędrówkę zakończymy w Galerii Antoniego Rząsy. W trakcie zwiedzania Julita Dembowska i Marcin Rząsa będą opowiadać o takich sławach jak: Antoni Kenar, Tadeusz Brzozowski, Grzegorz Pecuch, Arkadiusz Waloch, Władysław Hasior i Antoni Rząsa. Wszystko to w zabytkowych wnętrzach i w otoczeniu powojennej sztuki zakopiańskiej.

PROGRAM:

START 13:30 – oprowadzanie po wystawie UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem, Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b (parking od ulicy Piaseckiego)

Około 14:30 – oprowadzanie po wystawie UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem, Galeria Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

Około 16:00 – oprowadzanie po wystawie stałej w Galerii Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16 a

O wystawie UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem można przeczytać tutaj >>

Na wystawę UrbaMistyka wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Cykl „Widzimy się u Rząsów” realizowany przez Galerię Antoniego Rząsy, współfinansowany jest przez Miasto Zakopane.