Śladami Mieczysława Karłowicza – oprowadzanie z pokazem filmowym, 20 MARCA

W środę, 20 marca o godzinie 15:00 zapraszamy na spacer Śladami Mieczysława Karłowicza – oprowadzanie z pokazem filmowym.

Trzeci z cyklu czterech spacerów po gmachu głównym, śladami postaci związanych z historią Zakopanego, będzie dotyczył postaci Mieczysława Karłowicza (1876-1909). Muzyka i kompozytora, fotografa, taternika, pisarza i człowieka gór, który lubił w Tatrach to co estetyczne, szukając w nich swojej drogi. Stał się cenionym fotografikiem, dobrze się wspinał i jeździł na nartach. Jego opisy gór tchną autentycznością i oryginalnym podejściem. O Karłowiczu opowie Wojciech Szatkowski, a potem zaprosi Państwa na krótki film.

Zapraszamy również na ostatnie już spotkanie z cyklu:
27 marca (środa)
Godz. 15:00
Śladami Macieja Sieczki – oprowadzanie z pokazem filmowym

Maciej Sieczka nazywany był przewodnikiem „pierwszym z pierwszych”. Tak wypowiedział się o nim Adam Asnyk, doceniając sieczkowe opowieści o Tatrach. Należał do złotego okresu w rozwoju przewodnictwa tatrzańskiego i zdobył, jako pierwszy, szereg trudnych tatrzańskich szczytów, w tym Mnicha i Świnicę.

Wstęp w cenie biletu do Muzeum

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Fot. Mieczysław Karłowicz, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem