SŁUCHOWISKO  „Na przełęczy”  na podstawie dzieła Stanisława Witkiewicza

SŁUCHOWISKO „Na przełęczy” na podstawie dzieła Stanisława Witkiewicza

Po raz pierwszy w Muzeum Tatrzańskim – SŁUCHOWISKO  „Na przełęczy”  na podstawie dzieła Stanisława Witkiewicza „Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr”

„Nazajutrz ledwie dniało, rzucamy się do okien…”. Co było dalej?

Zapraszamy na słuchowisko. Są to fragmenty utworu  „Na przełęczy” Stanisława Witkiewicza. Materiał wyprodukowany został przez Muzeum Tatrzańskie jako część projektu Programu Współpracy Transgranicznej (Interreg) pn. „Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” .

Wraz z aktorami Teatru im. Stanisława  Ignacego Witkiewicza w Zakopanem przeniesiemy się w czasie i będziemy poznawać Zakopane i Tatry tak jak robili to XIX-wieczni turyści. Posłuchamy między innymi dźwięków ulicy, gwary i muzyki góralskiej, ale przede wszystkim fascynujących historii związanych z przeżyciami odkrywców nowej, nieznanej wówczas przestrzeni jaką były Tatry i podhalańska codzienność .

Słuchowisko powstało również w języku słowackim. Jeśli więc macie krewnych, przyjaciół, znajomych Słowaków, polećcie im – prosimy – naszą słowacką wersję „Na przełęczy”

Nagrania znajdziecie na  https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/multimedia/

Serdecznie zapraszamy!