„Spójrz –plener artystyczny” Muzeum Taternictwa i Narciarstwa – powstaje kolejna filia Muzeum Tatrzańskiego

Przez trzy dni, w Parku Miejskim w Zakopanem, odbędzie się jedyny taki  plener artystyczny.

Lokalni twórcy: Sylwia Biernacik, Małgorzata Majerczyk, Jadwiga Rogowiec, Stanisław Cukier oraz Karol Gąsienica Szostak, ozdobią Muzeum Taternictwa i Narciarstwa (TIN).

W najbliższych dniach, będzie można obserwować artystów w trakcie ich pracy, gdy według własnej inwencji twórczej zrewizualizują budynek dawnej szkoły muzycznej.

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na nowo powstającą filię muzeum oraz przybliżenie mieszkańcom Zakopanego i turystom procesu twórczego artystów. Każdy będzie mógł przystanąć i przyjrzeć się ich pracy.

Zapraszamy do Parku Miejskiego w dniach 10-12 października 2024 roku, w godzinach 11:00-16:00.

Projekt realizowany jest w ramach Tatrzańskich Musealiów, przy wsparciu Urzędu Miasta Zakopane.