SPOTKANIE POETYCKIE W SCHRONISKU NA HALI ORNAK

„Rozwieram bramy Ornaku – idę w tych grot kolumnady…”

Tak wizyjny i tajemniczy Ornak przedstawiał w swoim wierszu Tadeusz Miciński.

W sobotę, 25 listopada 2023 odbyło się spotkanie poetyckie w Schronisku na Hali Ornak, gdzie wystąpili współcześni poeci i współczesne poetki, czytając wiersze swoje, oraz wybranych dawnych mistrzów. Było to wydarzenie towarzyszące konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”.

W spotkaniu udział wzięli:
🔸 Teresa Bachleda-Kominek (Zakopane) – poetka podhalańska pisząca gwarą, drwalka, autorka sześciu tomików (ostatnio wydane to: „Zwiedła mnie kosówka”, „Tatrzańskie tuli-tuli” – wiersze dla dzieci).
🔸 Miłosz Biedrzycki (Kraków) – poeta, tłumacz, inżynier geofizyk, autor dziesięciu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Wiosna ludzi”).
🔸 Bianka Rolando (Poznań) – poetka, artystka sztuk wizualnych, autorka ośmiu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Abrasz”).
🔸 Adam Wiedemann (Warszawa) – poeta, tłumacz literatury, współredaktor „Pola”, autor czternastu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Odżywki i suplementy”).

Spotkanie poprowadziła Bianka Rolando, a o Dolinie Kościeliskiej opowiadał przewodnik tatrzański i pracownik Muzeum Tatrzańskiego Wojciech Szatkowski.