Muzyka Skalnego Podhala. Tajemnice stylu – autorskie spotkanie z Krzysztofem Trebunią-Tutką

20 stycznia (czwartek) o godzinie 18.00 w filii Muzeum Tatrzańskiego na Kozińcu (Droga na Koziniec 8 ) odbędzie się promocja książki „Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej” autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki oraz pokaz gry na instrumentach muzycznych.

Trzytomowa publikacja – kompendium wiedzy o tym jak grać muzykę góralską – jest owocem trzydziestoletniej pracy badawczej i pedagogicznej autora.

Krzysztof Trebunia-Tutka nie tylko podjął się uporządkowania tradycyjnego repertuaru podhalańskiego, ale i uczynił go przystępniejszym do nauki gry dzięki opracowanemu zapisowi palcowemu. Dodatkową pomoc w nauce stanowią nagrania przygotowane dla użytkowników podręcznika.

Tworzenie indywidualnego stylu wykonawczego, zgodnie z lokalną tradycją, „może być naturalną konsekwencją i potrzebą świadomego muzykowania, do czego niniejsza praca również ma zachęcać” – pisze autor.

W książce dużo miejsca poświęcono także wybitnym muzykantom z Podhala, którzy przez pokolenia przekazywali dziedzictwo przodków.
Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Kwiecińska z Działu Etnograficznego Muzeum Tatrzańskiego.

Ilość miejsc jest ograniczona.
Zachęcamy do zapisów na wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl
Spotkanie będzie transmitowane.