Co nowego w muzeum?

Spotkanie z Peterem Chrzanowskim

Spotkanie z Peterem Chrzanowskim

W piątek 2 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, na spotkanie z Peterem Chrzanowskim oraz pokaz filmów.

Narciarz ekstremalny i paralotniarz Peter Chrzanowski, nasz rodak mieszkający na stałe w Kanadzie, zaprezentuje dwa swoje filmy: “Valdez Goes Extreme” oraz “Golden Rush”.

Pierwszy film relacjonuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie ekstremalnym, które odbyły się w 1990 roku w alaskańskim Valdez. Można zobaczyć najlepszych narciarzy ówczesnej doby w akcji, gdy dokonują karkołomnych zjazdów po dziewiczych stokach.

Drugi film koncentruje się na opowiadaniu, jak powstawał nowy ośrodek narciarski w Kanadyjskich Górach Skalistych w miejscowości Golden. Odsłania też kulisy realizowania ogromnej inwestycji, gdy potężny zagraniczny inwestor bez liczenia się z opinią miejscowej ludności wkracza do cichej mieściny, powodując ostry konflikt interesów.

Więcej na temat tych dwóch filmów oraz niezwykłego życiorysu Petera Chrzanowskiego można przeczytać w jego autobiograficznej książce “Szusss, czyli jak przeżyłem samego siebie”, która będzie dostępna na spotkaniu. Filmy będą wyświetlane w wersji angielskiej, z komentarzem i tłumaczeniem na żywo Petera Chrzanowskiego. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Wpisz szukane wyrażenie