Święto Stroju Spiskiego w Jurgowie

W sobotę, 29 lipca w Zagrodzie Sołtysów w Jurgowie było wyjątkowo muzycznie, kolorowo i smacznie, a to za sprawą kolejnej już edycji Święta Stroju Spiskiego.

W czasie gdy najmłodsi szyli szmaciane lalki podczas warsztatów zero-waste, rodzice zwiedzali zagrodę i słuchali o życiu jej dawnych mieszkańców. Smak naszemu świętu dodało Koło Gospodyń Wiejskich z Jurgowa, które częstowało lokalnymi potrawami m.in.: moskolami z masłem czosnkowym, gałuskami z bryndzą oraz kołocem.

Na zakończenie Sylwia Plucińska z Muzeum Tatrzańskiego opowiedziała o elementach stroju spiskiego, jego wyjątkowości i historii, a kapela z Jurgowa zaprezentowała tradycyjną spiską muzykę i śpiew.

Przez całe wakacje w naszych spiskich filiach czeka na Was wiele atrakcji. Przed nami jeszcze dwa wydarzenia: 8 sierpnia w Zagrodzie Sołtysów w Jurgowie warsztaty (kwiaty z bibuły i malarstwo na szkle), 13 sierpnia Śniadanie u Korkoszów w Zagrodzie Korkoszów w Czarnej Górze.