Świętowaliśmy 202. rocznicę urodzin Tytusa Chałubińskiego

W czwartek 29 grudnia, świętowaliśmy 202. rocznicę urodzin Tytusa Chałubińskiego.
Przez cały dzień trwały polsko-ukraińskie warsztaty dla dzieci z animacji poklatkowej pt. Animacja dla Tytusa. Wieczorem pracownicy Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Patrona, natomiast w gmachu głównym przy ulicy Krupówki można było poczuć przedsmak nowej odsłony muzeum, która będzie miała miejsce już wkrótce.
Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym dra Marcina Warchałowskiego na temat eksponatów przyrodniczych zebranych przez Tytusa Chałubińskiego, goście mogli obejrzeć zupełnie nowy fragment stałej ekspozycji przyrodniczej, poświęcony postaci naszego Patrona, a nawet wcielić się w rolę badacza przyrody i obejrzeć pod mikroskopem preparat z mchu tatrzańskiego wykonany przez doktora Chałubińskiego – jednego z pierwszych badaczy przyrody tatrzańskiej.