SZKICE DO PORTRETU NARCIARZA – HENRYK BEDNARSKI 31 stycznia

W środę, 31 stycznia o godzinie 16:00, w ramach Ferii z Kulturą w Muzeum Tatrzańskim, odbędzie się kolejne spotkanie górskie z Wojtkiem Szatkowskim „SZKICE DO PORTRETU NARCIARZA – HENRYK BEDNARSKI”.

Henryk Bednarski – należał do czołówki wspinaczy zakopiańskich pierwszej dekady XX wieku, to on poprowadził taterników południową ścianą Zamarłej Turni, drogą zwaną do dzisiaj w przewodnikach taternickich „drogą Bednarskiego”. W Zakopanem zasłynął także z tego, że przez ponad 25 lat czynnie uprawiał narciarstwo, jako zawodnik SN PTT. Był też znanym ratownikiem TOPR. Popularny „Bednarz” lub „Dziadek” był w Zakopanem okresu międzywojnia postacią powszechnie znaną i lubianą.

Sugerowany wiek uczestników: młodzież i dorośli

Miejsce: gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania opowieść o tatrzańskim narciarzu, taterniku i ratowniku TOPR!

Cały program FERII Z KULTURĄ W MUZEUM TATRZAŃSKIM dostępny jest na stronie -> https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/ferie/