TATERNICKIE ZADUSZKI W MUZEUM TATRZAŃSKIM – Opowieść Wojciecha Szatkowskiego o tych, co zostali w górach

Ludzie gór umierają w ciszy.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na „Taternickie zaduszki” , spotkanie we wtorek (9 listopada br.) w Muzeum Tatrzańskim w Galeria Sztuki na Kozińcu. Podczas spotkania Wojciech Szatkowski kustosz z Muzeum Tatrzańskiego przypomni kilka historii ludzi gór, którzy zginęli wierni do końca swojej pasji.

Wśród bohaterów tego wieczoru nie zabraknie wielkich nazwisk ze świata Tatr. Spotkanie rozpocznie opowieść o śmierci Wiesława Stanisławskiego w Dolinie Batyżowieckiej, w dniu 4 sierpnia 1933 roku. Wspinaczka na zachodniej ściśnie Kościółka, Stanisławskiego z Witoldem Wojnarem zakończyła się tragedią do dzisiaj niewyjaśnioną. O niej opowiemy. Potem wejdziemy w górski świat Wawrzyńca Żulawskiego „Wawy”, Klemensa Bachledy, Wincentego Birlkenmajera „Birka”, Mieczysława Świerza, sióstr Lidy i Marzeny Skotnicówien, Kazimierza Kupczyka i innych wielkich górskiego świata. Nie zabraknie w tej historii osób z naszych czasów jak choćby Maciej Berbeka, Władysław Cywiński, Piotr Morawski i innych.

To opowieść o wielkiej, skalnej ciszy, w której umierają prawdziwi bohaterowie gór.

Serdecznie zapraszamy!