Tatry w literaturze – literatura w Tatrach. Spotkanie poetyckie w Schronisku Górskim PTTK na Hali Ornak

„Rozwieram bramy Ornaku – idę w tych grot kolumnady…”
Tak wizyjny i tajemniczy Ornak przedstawiał w swoim wierszu Tadeusz Miciński.

Zapraszamy na spotkanie poetyckie w Schronisku na Hali Ornak, gdzie wystąpią współczesne poetki i współcześni poeci. Porozmawiamy o dawnych wierszach, ale też poczytamy wiersze aktualne/zupełnie nowe, bezpośrednio lub swobodnie związane z tematyką tatrzańską. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada (sobota) o godzinie 12.00.

W spotkaniu udział wezmą:

Teresa Bachleda-Kominek (Zakopane) – poetka podhalańska pisząca gwarą, drwalka, autorka sześciu tomików (ostatnio wydane to: „Zwiedła mnie kosówka”, „Tatrzańskie tuli-tuli” – wiersze dla dzieci).

Miłosz Biedrzycki (Kraków) – poeta, tłumacz, inżynier geofizyk, autor dziesięciu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Wiosna ludzi”).

Bianka Rolando (Poznań) – poetka, artystka sztuk wizualnych, autorka ośmiu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Abrasz”).

Adam Wiedemann (Warszawa) – poeta, tłumacz literatury, współredaktor „Pola”, autor czternastu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Odżywki i suplementy”).

Spotkanie poprowadzi Bianka Rolando

Serdecznie dziękujemy za gościnę oraz fotografię Schronisku Górskiemu PTTK na Hali Ornak – jednemu z najbardziej poetyckich miejsc Tatr!

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”, która odbędzie się w dniach 22–25 listopada 2023 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Program wydarzenia znajduje się pod linkiem: https://muzeumtatrzanskie.pl/tatry-w-literaturze/

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego