Co nowego w muzeum?

TATRZAŃSKIE MUSEALIA 2020 – ŚWIĘTO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

TATRZAŃSKIE MUSEALIA 2020 – ŚWIĘTO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

Muzeum Tatrzańskie: serdecznie zaprasza 14,15 i 16 sierpnia (sobota i niedziela) do wspólnego świętowania i zabawy.

 

Tatrzańskie Musealia to wyjątkowy festiwal łączący historię z nowoczesnością. Organizowane są one przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie. W ten wyjątkowy weekend każdy znajdzie w Muzeum Tatrzańskim coś dla siebie – taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, rodzice i dziecko.

 

Część wydarzeń Tatrzańskich Musealiów, które organizowane są w ramach  projektu pt. „Rok Tytusa Chałubińskiego” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.
Plakat Tatrzańskie Musealia Święto Muzeum Tatrzańskiego

 

 

Szczegółowy program wydarzeń:

 

ŚLADAMI TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO” GRA MIEJSKA 

 

PIĄTEK 14 SIERPNIA GODZINA 9:00

 

Przygotowane przez nas wydarzenie to aktywna forma odszukiwania i poznawania różnych miejsc, które nie zawsze są dostrzegane podczas „zwykłego” zwiedzania. Start: w jednym z wyznaczonych punktów, które trzeba odwiedzić w ramach zabawy. Uczestnicy dowolnie układają sobie plan odwiedzenia poszczególnych miejsc. Będą to lokalizacje bezpośrednio związane z doktorem Tytusem Chałubińskim, patronem Muzeum Tatrzańskiego. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich, którzy chcą spędzić wakacyjny czas rodzinnie, aktywnie i przy dobrej zabawie, nabywając jednocześnie dawkę nowej wiedzy!

 

Materiały (wykaz punktów i plan gry) zostaną opublikowane na stronie internetowej Muzeum Tatrzańskiego 13 sierpnia.

 

Finał akcji: 

Muzeum Stylu Zakopiańskiego willa „Koliba”

Ulica Kościeliska 18 

GODZINA 18:00

 

 

SOBOTA 15 sierpnia 

 

START PRZY OCZKU WODNYM NA ZAKOPIAŃSKICH KRUPÓWKACH 

 

GODZINA 10:00

 

Wycieczka – 15 sierpnia – niezwykła wyprawa na Halę Gąsienicową. Jej uczestnikom towarzyszyć będzie: Wojciech Szatkowski kustosz Muzeum Tatrzańskiego oraz aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, którzy zaprezentują interpretacje wybranych tekstów autorstwa Tytusa Chałubińskiego. Dodatkową atrakcją będą przygotowane przez artystów inscenizacje: przy oczku wodnym przy Krupówkach i potem podczas stacji przesiadkowej w Kuźnicach. Następnie wycieczka rusza dalej już na tatrzańskie szlaki aż do miejsca docelowego: schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej, gdzie odbędzie się artystyczny i turystyczny finał wyprawy.

 

KSIĘGARNIA MUZEALNA

 

CZYNNA OD GODZ. 13:00 do 15:00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – willa „Koliba”

Ulica Kościeliska 18

 

Zapraszamy do księgarni muzealnej! Będzie to doskonała okazja do rozmowy z ekspertami o naszych książkach i planach wydawniczych. Dla naszych gości przewidujemy z okazji Święta Muzeum Tatrzańskiego promocyjne ceny książek!

 

 

NIEDZIELA 16 SIERPNIA 

 

MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO – WILLA „KOLIBA” JAKIEJ NIE ZNACIE

 

GODZINY 11:00 i 20:00

 

WILLA „Koliba” Zakopane, ul. Kościeliska

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie przepięknej, drewnianej willi wybudowanej w stylu zakopiańskim. Oprowadzający dr hab. Zbigniew Moździerz opowie nie tylko o tajemnicach budynku, ale i o samym twórcy stylu Stanisławie Witkiewiczu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja e-mailowa na adres: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ze względu na pandemię koronawirusa na wydarzenia zaplanowane wewnątrz budynków niezbędna jeszcze wcześniejsza rezerwacja e-mailowa na adres     

promocja@muzeumtatrzanskie.pl

 

Fotografia: Emilia Pomiankiewicz-Wagner

Wpisz szukane wyrażenie