To i owo o upadkach, narciarskich zjazdach i ubiorach sprzed stu lat

Zapraszamy na pierwsze z serii czterech listopadowych spotkań i warsztatów edukacyjnych w Muzeum Tatrzańskim.

W czwartek, 9 listopada o godzinie 16:30, Wojciech Szatkowski powoli wprowadzi nas w świat tatrzańskiej zimy, podczas spotkania zatytułowanego “To i owo o upadkach, narciarskich zjazdach i ubiorach sprzed stu lat”.

Jego historyczna opowieść będzie dotyczyć pionierów narciarstwa w Zakopanem: Stanisława Barabasza, Mariusza Zaruskiego i Mieczysława Karłowicza, ale nie zabraknie w niej również pań: Ady Loriowej, Wandy Gentil-Tippenhauer, Julii Zembatowej i innych. Będzie mowa o epoce drewnianych nart i żelaznych ludzi. O pierwszych zjazdach, ale i fantazyjnych upadkach. Wszak lepiej na nartach się ładnie wywrócić, niż głupio zjechać…

Serdecznie zapraszamy, bez zapisów, koszt: 1 zł/uczestnik, czas trwania ok. 1 godzina.

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu:

18.11 (sobota), godz. 10:30 – “Przedłużenie lata – kwiaty z bibuły” – warsztaty edukacyjne, koszt: 15 zł/uczestnik, bez zapisów (max. liczba osób w grupie: 25), czas trwania: 1,5 godz.

25.11 (sobota), godz. 10:30 – “Malarstwo na szkle” – warsztaty edukacyjne, koszt: 20 zł/uczestnik, bez zapisów (max. liczba osób w grupie 25), czas trwania: 1,5 godz.

30.11 (czwartek), godz. 16:30 – “Historia jednej narty” – spotkanie tematyczne, koszt: 1 zł/uczestnik, bez zapisów, czas trwania: ok. 1 godz.

Adres: gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, Zakopane