Urodziny Tytusa Chałubińskiego 29 grudnia

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z okazji urodzin Tytusa Chałubińskiego, wybitnego lekarza, botanika, społecznika, taternika i badacza Karpat. Spotkanie odbędzie się 29 grudnia (piątek) w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego przy ul. Krupówki 10, o godzinie 16:00.

Świętowanie rozpocznie się od krótkiego wykładu, który poprowadzi dr Marcin Warchałowski. Tematem będzie historia pierwszych kolekcji Muzeum Tatrzańskiego. Wykład ten to nie tylko podróż w czasie, ale także fascynująca opowieść o pasji badawczej i dziedzictwie naszego patrona.

Po wykładzie odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji poświęconej Tytusowi Chałubińskiemu. To doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę o życiu i dokonaniach tego wyjątkowego człowieka, który wpisał się głęboko w historię naszego regionu.

Dodatkowo, tego dnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej “Tatrzańskie Yeti”. Przeniesie ono uczestników w świat tajemniczych i niezwykłych istot, które związane są naszymi pięknymi górami.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, przyrody i tajemnic górskiego świata do wspólnego świętowania urodzin Tytusa Chałubińskiego oraz odkrywania fascynującej historii Muzeum Tatrzańskiego.

Wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego