WARSZTATY “GODNY CAS. TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE NA PODHALU” 16 grudnia

Już w najbliższą sobotę, 16 grudnia o godz. 10:30 zapraszamy do gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10) na warsztaty dla dzieci Godny Cos. Tradycje bożonarodzeniowe na Podhalu. Na warsztatach dzieci dowiedzą się jak wyglądały przygotowania i świętowanie Bożego Narodzenia na Podhalu.

Zastanawiacie się kim byli kolędnicy i czemu najmłodsi domownicy bali się turonia? Jak wyglądały dawne ozdoby świąteczne i z czego były wykonane? Czym była podłaźniczka i czy dzieci dostawały świąteczne prezenty? Zajęcia będą okazją do poznania ludowych tradycji bożonarodzeniowych i własnoręcznego wykonania świątecznych dekoracji.

Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl (Zachęcamy do zapisów, gdyż w przypadku dużej ilości chętnych pierwszeństwo będą miały osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji.)

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Fot. Władysław Werner, Kolędnicy, 1959, Archiwum Muzeum Tatrzańskiego