Co nowego w muzeum?

WERNISAŻ WYSTAWY “AKLIMATYZACJA”

WERNISAŻ WYSTAWY “AKLIMATYZACJA”

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak, Mecenas Pleneru Roman Roszkiewicz oraz Kurator Artystyczny Pleneru Anna Schumacher serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Aklimatyzacja organizowanej w ramach IV Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej, który odbędzie się w sobotę, 21 października o godz. 19 w Galerii Władysława Hasiora.

Jesienią, już po raz czwarty, na zaproszenie pomysłodawczyni pleneru – malarki Anny Schumacher, spotkają się pod Tatrami profesjonalni artyści: malarze, graficy i rzeźbiarze z Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji oraz Niemiec, aby wspólnie pracować podczas IV Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. architekt Anny Górskiej. Plener rozpoczął się w piątek 13 października w schronisku na Polanie Chochołowskiej, gdzie tworzą zaproszeni Artyści, a zakończy go uroczysty wernisaż w sobotę 21 października w Galerii Sztuki Władysława HASIORA, filii Muzeum Tatrzańskiego o godzinie 19.00.

“Owoce” tegorocznego pleneru artystycznego, zatytułowanego przez organizatorów “AKLIMATYZACJA” – obrazy, grafiki, rysunki oraz rzeźby – pełne tatrzańskich inspiracji – oglądać będzie można w Galerii Hasiora do końca listopada b.r.

Serdecznie zapraszamy.

Wpisz szukane wyrażenie