Co nowego w muzeum?

Wernisaż wystawy „Andrzej Szarek. Prace”

Wernisaż wystawy „Andrzej Szarek. Prace”

Zapraszamy do Galerii Władysława Hasiora na wernisaż indywidualnej wystawy Andrzeja Szarka, absolwenta PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem (1979), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1985), wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz PWSZ w Nowym Sączu, wieloletniego opiekuna artystycznego Nowosądeckiej Małej Galerii (1990–2020).

„Happeningi, akcje artystyczne są rodzajem spadających na ziemię ulotek. Budzą uśpionych i ostrzą tępych. Czasem drażnią rozmachem. W Preszowie na Słowacji, w czasie pochodu rzeźby Chusta św. Weroniki, puściłem chóry starocerkiewne z ulicznych głośników, pamiętających czasy betonowej, socjalistycznej propagandy. Jadąca platforma z ustawioną na niej kilkumetrową rzeźbą, zablokowała trolejbusy. Policjanci, którzy w czasie akcji trzykrotnie sprawdzali dokumenty i upoważnienia, przyjęli ode mnie fragment chusty Weroniki na znak pokoju” (Andrzej Szarek).

Na wystawie zaprezentowane zostaną instalacje, rysunki, akcje happeningowe nowosądeckiego artysty.

 

sobota, 15 stycznia 2022
godz. 18.00

Miejsce: Muzeum Tatrzańskie. Galeria Władysława Hasiora
ul. Jagiellońska 18b

Z przyczyn pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona, ale można zagwarantować sobie wejście, zapisując się na wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl

Wpisz szukane wyrażenie